Detaily aplikace bytplus

 

Přihlášení

  1. Pokud je Vaše SVJ či BD registrované na portálu BYTPLUS, vyplňte jméno a heslo vpravo nahoře pro vstup do autorizované zóny vašeho SVJ či BD.  Pokud Vaše SVJ, či BD registrované není, použijte kontaktní formulář v sekci Kontakt pro zavedení Vašeho SVJ nebo BD do systému BYTPLUS.
  2. Pokud dosud nemáte vlastní přihlašovací údaje ale Váš dům již používá systém bytplus, kontaktujte emailem s uvedeným číslem bytu administrátora vašeho SVJ nebo BD ( typicky člen výboru SVJ nebo výkonný výbor BD ). Ten Vás zaregistruje do systému, po kontrole vlastnictví, nebo podílnictví k příslušnému bytu. Po registraci administrátorem Vám systém BYTPLUS automaticky zašle přihlašovací údaje na registrovaný mail. Registrační emailová adresa je pro administrátora viditelná, heslo nikoliv.
  3. Pokud jste již registrován a zapomněl jste své heslo, použijte prosím tlačítko zapomenuté heslo. Systém BYTPLUS Vám na registrovanou emailovou adresu zašle Vaše heslo.
  4. Pro vstup do jednotlivých sekcí prosím použijte horní navigační lištu s tlačítky.(po přihlášení)
 

Nástěnka

Nástěnka je prostor k vyjádření názorů členů SVJ a BD. Může obsahovat komentáře, náměty, připomínky k Novinkám a tématům hlasování. Každý publikující je automaticky podepsán pod svým příspěvkem s uvedeným časem a datem. Sekce je přístupna registrovaným členům Vašeho SVJ nebo BD. Sekce nástěnka je také diskuzní fórum k bodům elektronického hlasování.

Pravidla publikování v sekci Nástěnka a formu vyjadřování sleduje administrátor s možností zásahu. Příspěvky jsou barevně odlišeny, rozdělena je sekce Zprávy od výboru a sekce Veřejné nástěnky

 

Galerie

Galerie je určena pro publikování fotodokumentace k jednotlivým událostem. Fotogalerii vytváří a edituje administrátor, nebo pověřená osoba. Komentáře k příspěvkům od členů SVJ a BD jsou uvedeny v sekci Nástěnka. Sekce je přístupna všem registrovaným členům Vašeho SVJ nebo BD. Snímek jakékoliv velikosti je automaticky zařazen a zformátován pro náhled. Po kliknutí na snímek v sekci Galerie  je v novém okně otevřen v plné velikosti. Sekce fotogalerie doplňuje Nástěnku a Elektronické hlasování, odkazy mohou být propojeny.

Můžete zde dokumentovat průběh rekonstrukcí Vašeho domu nebo historické fotografie kdy se Váš dům stavěl.

 

Dokumenty

Sekce Dokumenty je určena pro publikování dokumentů, plánů, smlouv, stanov, revizí a dalších. Veškeré dokumenty publikuje administrátor, nebo pověřená osoba. Komentáře k příspěvkům od členů SVJ a BD lze umístit v sekci Nástěnka.

Je možné také Vytvořit sekci dokumentů přístupných pouze vedení Vašeho Společenství vlastníků. Toto může být užitečné pro předběžné návrhy smluv.


 

Elektronické hlasování

Elektronické hlasování registrovaných a oprávněných členů je možností vyjádřit se k problematice správy domu. Elektronické hlasování odpovídá metodice Shromáždění SVJ nebo BD dle zákona č. 72/1994 Sb. Je přesně časově omezeno, uživatelé mají možnost k jednotlivým bodům hlasovat ANO nebo NE jen jednou za každý byt, mají možnost se k bodům hlasování vyjádřit formou přispěvku v sekci Nástěnka. Po ukončení termínu hlasování je zřistupněn přehled hlasování, počet záporných i kladných hlasů a výsledek hlasování. 

Možnosti volby jsou jak hlasování Ano x Ne, tak volba z několika variant. Záleží pouze na vedení, jaké hlasování vypíše.

Člen vedení také může vložit hlasování z pověření jiného uživatele tak, aby bylo možné zadat výsledky hlasování uživatelů, kteří nemají přístup k internetu.

Velkou výhodou elektronického hlasování jsou možnosti volby zobrazení výsledků. Podle počtu hlasujících vlastníků, jejich vlastnických podílů nebo dokonce podle vlastnictví podlahové plochy. Podívejte se na příklad hlasování.

 

Hromadné rozesílání emailů

Potřebujete informovat vlastníky bytů o důležitých změnách, datumu schůze nebo jiných věcech ohledně Vašeho SVJ či BD? Není nic jednoduššího, než zaslat všem vlastníkům email s těmito informacemi. Každý email je odeslán zvlášť, takže si lidé nebudou stěžovat, že ostatní vidí jejich emailové adresy.

Každý email navíc obsahuje potvrzující odkaz, takže po přečtení může uživatel potvrdit přečtení zprávy s tím, že tato informace bude zaznamenána. Vedení SVJ toto výrazně ulehčí práci, neboť kdykoliv můžou shlédnou seznam prokazatelně přečtených emailů. Přečtěte si více o hromadném posílání emailů.

 

Fórum

Na fóru si jednotliví majitelé vyměňují zkušenosti mezi sebou. Debatní vlákna můžou být přístupná všem členům SVJ, nebo uzamčená pouze pro vedení. Toto dává široké možnosti pro prodiskutování problémů týkajicích se Vašeho SVJ.
 

Upozornění na nové zprávy emailem

Bytplus nabízí zasílání emailů jednotlivým uživatelům v případě nových příspěvků na nástěnce nebo ve fóru. Tyto zprávy jsou zasílány maximálně jedou denně, takže se nemůže stát, že budete dostávat spoustu otravných emailů. Tato vlastnost byla zapracována na žádost uživatelů proto, aby se ještě více zjednodušila správa. Nyní není nutné navštěvovat portál pokud se zde nic neděje. Ve chvíli, kdy budou přibývat nové články na nástěnce nebo ve fóru, budete o všem včas informováni. Automatické upozornění je možné zapnout nebo vypnout podle Vašich individuálních potřeb.